Yoast SEO (for WordPress) - en to eu translation catalogue (485 entries)

en: %1$s Extensions
eu: %1$s Luzapenak

en: %1$s Meta Box
eu: %1$s Meta Kutxa

en: %1$s Settings
eu: %1$s Ezarpenak

en: %1$s has been updated to version %2$s. %3$sClick here%4$s to find out what's new!
eu: %1$s %2$s bertsiora eguneratu da. %3$sKlikatu hemen%4$s ze berri dakarren ikusteko!

en: %1$s settings
eu: %1$s ezarpenak

en: %s Archive
eu: %s Artxibo

en: %s Archives
eu: %s Artxiboak

en: %s Breadcrumbs
eu: %s Ogi-bideak

en: %s Description
eu: %s Deskribapena

en: %s Image
eu: %s Irudia

en: %s License
eu: %s Lizentzia

en: %s Posts Overview
eu: %s Bidalketen Sarrera

en: %s Title
eu: %s Izenburua

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
eu: %s url okerra dela ematen du. Mesedez zuzendu.

en: %s restored to default SEO settings.
eu: %s lehenetsitako SEO ezarpenetara berrezarri da.

en: %s, Author at %s
eu: %s, Egilea hemen %s

en: %s: License Settings
eu: %s: Lizentzia Ezarpenak

en: %sRenew your license now%s.
eu: %sBerritu zure lizentzia orain%s.

en: &laquo; Back to Tools page
eu: &laquo; Tresnak orrialdera bueltatu

en: (no parent)
eu: (gurasorik ez)

en: .htaccess file
eu: .htaccess fitxategia

en: 301 Redirect
eu: 301 Berbideraketa

en: 404 pages
eu: 404 orrialdeak

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
eu: <a href="%s">Badakizu nola berritu dezakezun lizentzia?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
eu: <a href="%s">Zure lizentzia %d egunetan iraungiko da, luzatu nahi duzu?</a>

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
eu: <strong>%s bertsioa %s</strong> eskuragarri dago. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Konprobatu ze berri dauden</a> edo <a href="%s" %s>eguneratu orain</a>.

en: Access denied
eu: Atzipen debekatua

en: Accounts
eu: Kontuak

en: Action
eu: Akzioa

en: Activate License
eu: Lizentzia aktibatu

en: Activation failed:
eu: Aktibazioak huts egin du:

en: AdWords External
eu: Kanpoko AdWords-ak

en: Add %s meta robots tag sitewide
eu: %s meta roboten etiketa gune osoan gehitu

en: Add %s to the author archives
eu: Egile artxiboetara %s gehitu

en: Add Another Facebook Admin
eu: Beste Facebook Administratzaile bat gehitu

en: Add Facebook admin
eu: Facebook administratzailea gehitu

en: Add Google+ specific post meta data
eu: Gehitu Google+ bidalketa meta datu zehatza

en: Add Open Graph meta data
eu: Open Graph meta datuak gehitu

en: Add Twitter card meta data
eu: Twitter txartel meta datuak gehitu

en: Add Twitter card meta data to your site's %s section.
eu: Twitter meta datu txartela zure guneko %s sekziora gehitu.

en: Admin's Facebook user ID:
eu: Facebook Administratzailearen erabiltzaile IDa:

en: Admin's name:
eu: Administratzailearen izena:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
eu: <code>meta</code> robot aurreratuen ezarpenak orrialde honetarako.

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced Variables
eu: Aldagai aurreratuak

en: Alexa Verification ID
eu: Alexa Egiaztapen IDa

en: All SEO Scores
eu: SEO guztiaren puntuazioak

en: All-In-One-SEO has been deactivated
eu: All-In-One-SEO desaktibatua izan da

en: Alternate name
eu: Ordezko izena

en: Always include
eu: Beti barne

en: Always index
eu: Beti indexatu

en: Always noindex
eu: Beti noindex

en: Analyze this page
eu: Orrialde hau analizatu

en: Anchor text for the homepage:
eu: Hasiera orrialderako aingura testua:

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Archives for
eu: Artxiboak honentzako

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
eu: Ziur al zaude zure SEO ezarpenak berrezarri nahi dituzula?

en: Article Heading:
eu: Artikuluaren goiburua:

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
eu: Ikusten duzun moduan, %1$s hizkuntzan plugin honen itzulpen bat dago. Itzulpena oraintxe %3$d%% osatuta dago. Laguntza behar dugu osatu ahal izateko eta edozein akats zuzentzeko. Mesedez erregistratu %4$s %1$s-(e)ko itzulpena osatzen laguntzeko!

en: Attachment caption
eu: Eranskinaren epigrafea

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Author Archives
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Auto detect
eu: Automatikoki detektatu

en: Bad
eu: Txarra

en: Basic Variables
eu: Oinarrizko Aldagaiak

en: Below are your published posts&#8217; SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
eu: Behean bidalketen SEO puntuazioa dago. Oraingo momentua beste bat bezalako ona da zure bidalketa batzuk hobetzeko!

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Blog
eu: Bloga

en: Blog %s not found.
eu: %s bloga ez da aurkitu.

en: Blog ID
eu: Blogaren IDa

en: Breadcrumb for 404 Page
eu: 404 Orrialdeetarako Ogi-bidea

en: Breadcrumb for 404 pages:
eu: 404 orrialdeen ogi-bidea:

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-bidea

en: Breadcrumbs Title
eu: Ogi-bidearen izenburua

en: Breadcrumbs separator:
eu: Ogi-bide banatzailea:

en: Breadcrumbs title
eu: Ogi-bideen izenburua

en: Bulk editor
eu: Mardul editorea

en: CSS Validator
eu: CSS Balidatzailea

en: Canonical
eu: Kanonikoa

en: Canonical URL
eu: URL Kanonikoa

en: Change URLs
eu: URLak aldatu

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Check Google Cache
eu: Google Katxea konprobatu

en: Check Headers
eu: Goiburuak egiaztatu

en: Check Inlinks (OSE)
eu: Inlinks (OSE) egiaztatu

en: Check Keyword Density
eu: Hitz-giltzen Dentsitatea konprobatu

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
eu: Markatu kutxa hau XML Web mapa funtzionalitatea gaitzeko.

en: Choose whether you're a company or person
eu: Konpainia edo pertsona zaren aukeratu

en: Clean up permalinks
eu: Esteka iraunkorrak garbitu

en: Clean up the %s
eu: %s garbitu

en: Clear all Facebook Data
eu: Faceebook-eko Datu guztiak garbitu

en: Close
eu: Itxi

en: Company
eu: Konpainia

en: Company Info
eu: Konpainiaren Informazioa

en: Company Logo
eu: Konpainiaren Logoa

en: Company Name
eu: Konpainiaren Izena

en: Company or person
eu: Konpainia edo pertsona

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
eu: %1$s-(e)n OpenGraph ezarpenak konfiguratu

en: Configure %1$s's XML Sitemap settings
eu: %1$s-(r)en XML Guneko mapa ezarpenak konfiguratu

en: Congratulations!
eu: Zorionak!

en: Content:
eu: Edukia:

en: Contributors to this release
eu: Bertsio honen kolaboratzaileak

en: Copy home meta description
eu: Hasiera orriko meta deskribapena kopiatu

en: Could not write settings to file.
eu: Ezin dira ezarpenak fitxategian idatzi.

en: Could not zip settings-file.
eu: Ezin da ezarpenen fitxategiaren zip-a egin.

en: Crawl errors per page
eu: Aztarna erroreak orriko

en: Create a redirect
eu: Berbideraketa bat sortu

en: Create redirect
eu: Berbideraketa sortu

en: Create robots.txt file
eu: robots.txt fitxategia sortu

en: Creating redirects is a %s feature
eu: %s ezaugarrian berbideraketak sortzen

en: Credits
eu: Kredituak

en: Current URL:
eu: Oraingo URLa:

en: Current option:
eu: Oraingo aukera:

en: Current profile
eu: Oraingo profila

en: Date Archives
eu: Data Artxiboak

en: Deactivate %s
eu: Desgaitu %s

en: Deactivate License
eu: Lizentzia desgaitu

en: Debug Information
eu: Arazte Informazioa

en: Default settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Delete the old data after import? (recommended)
eu: Datu zaharrak ezabatu inportatu ondoren? (gomendatua)

en: Description
eu: Deskribapena

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Disable all users with zero posts
eu: Zero bidalketa duten erabiltzaile guztiak desgaitu

en: Disable author/user sitemap
eu: Web mapan egilea/erabiltzailea desgaitu

en: Disable the author archives
eu: Egileen artxiboak desgaitu

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
eu: Ez galdu zure aztarna erroreak: %1$sGoogle Search Console-rekin konektatu hemen%2$s.

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Files
eu: Fitxategiak editatu

en: Edit the content of your .htaccess:
eu: Zure .htaccess fitxategiko edukia editatu:

en: Edit the content of your robots.txt:
eu: Zure robots.txt fitxategiaren edukia editatu

en: Edit this item
eu: Elementu hau editatu

en: Email
eu: Emaila

en: Enable Breadcrumbs
eu: Ogi-bideak gaitu

en: Enable force rewrite titles
eu: Berridazketa izenburuak behartzea gaitu

en: Entries per page
eu: Sarrerak orriko

en: Error 404: Page not found
eu: 404 Errorea: Ez da orrialdea aurkitu

en: Error creating %1$s export:
eu: Errorea %1$s esportazioa sortzen:

en: Error: a redirect for this URL already exists
eu: Errorea: URL honetarako berbideraketa jada existitzen da

en: Error: no Robots Meta data found to import.
eu: Errorea: ez dira Roboten meta datuak aurkitu inportatzeko.

en: Exclude user from Author-sitemap
eu: Erabiltzailea Egilearen guneko mapatik aldera batera utzi

en: Exclude user roles
eu: Erabiltzaileen rolak alde batera utzi

en: Exclude users without posts
eu: Bidalketa gabeko erabiltzaileak alde batera utzi

en: Excluded Posts
eu: Alde batera utzitako Bidalketak

en: Existing Yoast SEO Title
eu: Existitzen den Yoast SEO Izenburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Export created: %1$sdownload your export file here%2$s.
eu: Export sortuta: %1$sbehera kargatu zure export fitxategia hemen%2$s.

en: Export your %1$s settings
eu: Zure %1$s ezarpenak esportatu

en: Extensions
eu: Luzapenak

en: Extensions and Licenses
eu: Luzapenak eta Lizentziak

en: FAQ
eu: Maiz egiten diren galderak	

en: Facebook Debugger
eu: Facebook Araztailea

en: Facebook Page URL
eu: Facebook Orrialdeko URLa

en: Facebook profile URL
eu: Facebook profileko URLa

en: Failed to deactivate your %s license.
eu: Huts egin du zure %s lizentzia desaktibatzen.

en: Faulty redirects
eu: Berbideraketa akastunak

en: Feature phone
eu: Nabarmendutako telefonoa

en: File editor
eu: Fitxategi editorea

en: Filter
eu: Iragazkia

en: First detected
eu: Lehenengoa detektatuta

en: Fix it.
eu: Konpondu.

en: Focus KW
eu: Hitz-giltz fokua

en: Focus Keyword
eu: Hitz-giltz Fokua

en: Focus keyword not set.
eu: Giltz-gako fokua ez dago ezarrita.

en: Follow
eu: Jarraitu

en: For more information:
eu: Informazio gehiagorako:

en: Force rewrite titles
eu: Izenburuak beridazten behartu

en: Frontpage settings
eu: Portadako ezarpenak

en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen Orokorrak

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Get Google Authorization Code
eu: Lortu Google Authorization Kodea

en: Get this extension
eu: Luzapen hau lortu

en: Go to The General settings page →
eu: Ezarpen orokorren orrialdera joan →

en: Good
eu: Ona

en: Google Publisher Page
eu: Google Publisher Orrialdea

en: Google+ URL
eu: Google+ URLa

en: HTML Validator
eu: HTML Balidatzailea

en: HeadSpace2 data successfully imported
eu: HeadSpace2-ren datuak arrakastaz inportatu dira

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hide RSD Links
eu: RSD Estekak ezkutatu

en: Hide RSS Links
eu: RSS estekak ezkutatu

en: Hide Shortlink for posts
eu: Bidalketerako Esteka laburrak ezkutatu

en: Home
eu: Hasiera orria

en: Homepage
eu: Hasiera orrialdea

en: Homepage &amp; Front page
eu: Hasiera orrialdea eta Portada

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
eu: .htaccess fitxategia bazenu eta editatu baldin bazen, hemedik editatu ahalko zenuke.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
eu: robots.txt fitxategia baldin baduzu eta bertan idatzi badaiteke, hemendik editatu ahalko zenuke.

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
eu: Zure .htaccess fitxategian idatzi badaiteke, hemendik editatu ahalko zenuke.

en: Ignore.
eu: Alde batera utzi.

en: Image URL
eu: Irudi URLa

en: Import
eu: Inportatu

en: Import and Export
eu: Inportatu eta Esportatu

en: Import from All-in-One SEO?
eu: All-in-One SEO-etik inportatu?

en: Import from HeadSpace2?
eu: HeadSpace2-etik inportatu?

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
eu: RSS Orri-oinetik (Yoast-en bitartez) inportatu?

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
eu: Meta Roboetatik (Yoast bidez) inportatu? 

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
eu: Yoast Ogi-bideetatik inportatu?

en: Import from other SEO plugins
eu: Beste SEO plugin batzuetatik inportatu

en: Import from other plugins
eu: Beste plugin batzuetatik inportatu

en: Import settings
eu: Ezarpenak inportatu

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
eu: <em>settings.zip</em> lokalizatu eta "Ezarpenak inportatu"-n klikatu ezarpenak inportatzeko

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
eu: Inportatu beste SEO plugin baten ezarpenak eta esportatu zure ezarpenak beste blog baten bererabiltzeko.

en: Include Taxonomy Metadata
eu: Taxonomia Meta datuak barne hartu

en: Include in sitemap?
eu: Web mapan sartu?

en: Incorrect Google Authorization Code.
eu: Google Authorization Code okerra.

en: Instagram URL
eu: Instagram URLa

en: Introduction Tour
eu: Aurkezpen Itzulia

en: Issue categories
eu: Arazoen kategoriak

en: Just another WordPress site
eu: WordPress-en beste gune bat

en: Keyword Research
eu: Hitz-giltzaren ikerketa

en: Last crawled
eu: Aztarnatutako azkena

en: Latest Changes
eu: Azken aldaketak

en: Lead Developer
eu: Garatzaile Nagusia

en: License Key
eu: Lizentzia Giltza

en: License status
eu: Lizentziaren egoera

en: Licenses
eu: Lizentziak

en: Like this plugin?
eu: Plugin hau gustatzen zaizu?

en: LinkedIn URL
eu: LinkedIn URLa

en: Mark as fixed
eu: Konponduta bezala markatu

en: Mark as fixed:
eu: Konponduta bezala markatu:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
eu: Arazo hau konponduta bezala markatu %1$s-(e)n.

en: Max entries per sitemap
eu: Web mapa bakoitzeko sarrera maximoa

en: Meta Desc.
eu: Meta Deskribapena

en: Meta Robots
eu: Meta Robotak

en: Meta Robots Advanced
eu: Meta Robot Aurreratuak

en: Meta Robots Follow
eu: Meta Robotak Jarraitu

en: Meta Robots Index
eu: Meta Roboten Indizea

en: Meta description
eu: Meta deskribapena

en: Meta description to use for Author page
eu: Egilearen orrialdean erabiltzeko meta deskribapena

en: Meta description:
eu: Meta deskribapena:

en: Meta keywords
eu: Meta hitz giltza

en: Meta keywords template
eu: Meta giltz-gakoen txantiloia

en: Meta keywords to use for Author page
eu: Egile orrialdean erabiltzeko hitz-giltz metak

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
eu: Termino honentzako orrialde honetan erabilitako meta giltz-gakoak.

en: Modern IE Site Scan
eu: IE Gune Eskaner Modernoa

en: More %1$s
eu: Gehiago %1$s

en: More Translations
eu: Itzulpen gehiago

en: More info can be found %1$son our knowledge base%2$s.
eu: Informazio gehiago %1$s-n aurkitu dezakezu gure ezagutza basean %2$s.

en: MultiSite Settings
eu: Gune-anitzeko Ezarpenak

en: MySpace URL
eu: MySpace URLa

en: NO ODP
eu: ODP EZ

en: NO YDIR
eu: YDIR EZ

en: Never include
eu: Inoiz ez barne

en: New URL:
eu: URL berria:

en: New Yoast Meta Description
eu: Yoast Meta Deskribapen berria

en: New Yoast SEO Title
eu: Yoast SEO Izenburu berria

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
eu: Sareko gune berriak gune honetako SEO ezarpenak heredatuko dituzte

en: Next
eu: Hurrengoa

en: No Archive
eu: Artxiborik ez

en: No Snippet
eu: Kodigo zatirik ez

en: No focus keyword set.
eu: Ez dago hitz-giltz fokurik ezarrita.

en: No numeric value was received.
eu: Zenbakizko baliorik ez da jaso.

en: No post content to analyse.
eu: Ez dago bidalketako edukirik analizatzeko.

en: No settings found in file.
eu: Ez da ezarpenik aurkitu fitxategian.

en: No taxonomy metadata found
eu: Ez da taxonomia metadaturik aurkitu

en: Nofollow
eu: Ez jarraitu

en: Noindex this %s
eu: Noindex hau %s

en: None
eu: Ezer

en: Not followed
eu: Ez jarraitua

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Note that not all variables can be used in every template.
eu: Kontutan izan aldagai guztiak ezin izango direla erabili txantiloi guztietan.

en: Other
eu: Beste batzuk

en: Page %1$d of %2$d
eu: Orrialdea %1$d %2$d-(e)tik

en: Page Analysis
eu: Orrialde Analisia

en: Page Analysis has been disabled.
eu: Orrialde Analizia desgaitua izan da.

en: Page URL/Slug
eu: Orrialde URL/Slug-a

en: Page URL:
eu: Orrialde URLa:

en: Page not found
eu: Ez da orrialdea aurkitu

en: Page title:
eu: Orrialdearen izenburua:

en: Paste your %s license key here..
eu: Itsatsi zure %s lizentzia hemen...

en: Permalinks
eu: Esteka iraunkorrak

en: Person
eu: Pertsona

en: Pinterest Rich Pins Validator
eu: Pinterest Rich Pins Balioztatzailea

en: Pinterest URL
eu: Pinterest URLa

en: Pinterest verification
eu: Pinterest egiaztapena

en: Please create a page title.
eu: Mesedez orrialde izenburu bat sortu.

en: Please enter a license key in the field below first.
eu: Mesedez, sartu lizentzia kodea lehenengo hurrengo eremuan.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
eu: Mesedez, aukeratu baliozko bidalketa mota "%s" taxonomiarentzat

en: Poor
eu: Txarra

en: Post Status
eu: Bidalketa Egoerak

en: Post Type
eu: Bidalketa mota

en: Post Types
eu: Bidalketa Motak

en: Post doesn't exist.
eu: Bidalketa ez da existitzen.

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Posts that are set to %s
eu: %s-(e)ra ezarrita dauden bidalketak

en: Posts to exclude
eu: Alde batera utziko diren bidalketak

en: Posts with OK SEO score
eu: SEO puntuazioa OK duten bidalketak

en: Posts with bad SEO score
eu: Bidalketak SEOan puntuazio txarrarekin

en: Posts with good SEO score
eu: SEO puntuazio oneko bidalketak

en: Posts with poor SEO score
eu: SEO puntuazio eskasa duten bidalketak

en: Posts without focus keyword
eu: Hitz-giltz foku gabeko bidalketak

en: Prefix for archive pages:
eu: Artxibo orrialdeetarako aurrizkia:

en: Prefix for breadcrumbs:
eu: Ogi-biderako aurrizkia:

en: Prefix for search result pages:
eu: Bilaketa emaitz orrialdeetarako aurrizkia:

en: Premium Support
eu: Premium Euskarria

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Preview &#8220;%s&#8221;
eu: Aurrebista &#8220;%s&#8221;

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Profile
eu: Profila

en: Project Lead
eu: Proiektuaren Gidaria

en: Project Leaders
eu: Proiektuaren Gidariak

en: Publication date
eu: Argitalpen data

en: QA & Translations Manager
eu: QA & Itzulpen Kudeatzaileak

en: RSS Footer options imported successfully.
eu: RSS Oineko aukerak arrakastaz inportatu dira.

en: Re-check theme.
eu: Itxura berriz konprobatu.

en: Reauthenticate with Google
eu: Googlerekin baimendu

en: Recent Rockstars
eu: Azken aldiko Rockstars

en: Recommended solution
eu: Gomendatutako soluzioa

en: Redirect this broken URL and fix the error
eu: Apurtutako URL hau berbideratu eta konpondu errorea

en: Redirect ugly URL's to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
eu: URL itsusiak esteka iraunkor garbietara berbideratu. (Kasu gehienetan ez da gomendagarria!)

en: Register now &raquo;
eu: Erregistratu orain &raquo;

en: Reload crawl issues
eu: Aztarna arazoak birkargatu

en: Remove Blog page from Breadcrumbs
eu: Blog orrialdea ogi-bideetatik kendu

en: Remove blog page from breadcrumbs
eu: Blog orrialdea kendu ogi-bideetatik

en: Remove stop words from slugs.
eu: Gelditzeko hitzak slug-etatik kendu.

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
eu: <code>?replytocom</code> aldagaiak kendu.

en: Remove these ads?
eu: Publizitate hauek kendu nahi dituzu?

en: Replaced with the category description
eu: Kategoriaren deskribapenarekin ordezkatua

en: Replaced with the current date
eu: Oraingo datarekin ordezkatua

en: Replaced with the current day
eu: Oraingo egunarengatik ordezkatua

en: Replaced with the current month
eu: Oraingo hilabetearekin ordezkatuta

en: Replaced with the current page number
eu: Oraingo orrialde zenbakiarekin ordezkatua

en: Replaced with the current page total
eu: Oraingo orrialde guztiarekin ordezkatua

en: Replaced with the current search phrase
eu: Oraingo bilaketa esaldiarekin ordezkatua

en: Replaced with the current tag/tags
eu: Oraingo etiketa/etiketekin ordezkatua

en: Replaced with the current time
eu: Oraingo denborarekin ordezkatua

en: Replaced with the current year
eu: Oraingo urtearekin ordezkatua

en: Replaced with the date of the post/page
eu: Bidalketa/Orrialdearen datarekin ordezkatua

en: Replaced with the post categories (comma separated)
eu: Bidalketaren kategoriekin ordezkatua (komaz banandua)

en: Replaced with the post/page ID
eu: Bidalketa/Orrialdearen IDarekin ordezkatua

en: Replaced with the post/page author's userid
eu: Bidalketa/Orrialdearen egilearen erabiltzaile IDarekin ordezkatua

en: Replaced with the post/page modified time
eu: Bidalketa/Orrialdearen aldaketa orduarekin ordezkatua

en: Replaced with the posts focus keyword
eu: Bidalketako giltz-gako fokuarekin ordezkatua

en: Replaced with the tag description
eu: Etiketaren deskribapenarekin ordezkatua

en: Replaced with the term description
eu: Terminoaren deskribapenarekin ordezkatua

en: Replaced with the term name
eu: Termino izenarekin ordezkatua

en: Replaced with the title of the post/page
eu: Bidalketa/Orrialdearen izenburuarekin ordezkatua

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
eu: Eskaera errorea: "%s" (%slizentzia arrunteko oharrak%s)

en: Response code
eu: Erantzun kodea

en: Restore Default Settings
eu: Ezarpen lehenetsietara berrezarri

en: Restore site to default settings
eu: Gunea lehenetsitako ezarpenetara berrezarri

en: Restore site to defaults
eu: Berrezarri gunea era lehenetsira

en: Robots-Meta has been deactivated
eu: Meta-robotak desaktibatua izan da

en: SEO Book
eu: SEO Liburua

en: SEO Description
eu: SEO Deskribapena

en: SEO Issue:
eu: SEO Arazoa:

en: SEO Settings
eu: SEO Ezarpenak

en: SEO Title
eu: SEO Izenburua

en: SEO: Bad
eu: SEO: Txarra

en: SEO: Good
eu: SEO: Ona

en: SEO: No Focus Keyword
eu: SEO: Hitz-giltz Fokurik ez

en: SEO: Poor
eu: SEO: Txarra

en: SEO: Post Noindexed
eu: SEO: Bidalketa Ez Indexatua

en: Save MultiSite Settings
eu: Gune-anitzeko Ezarpenak gorde

en: Save Profile
eu: Profila gorde

en: Save changes to .htaccess
eu: Aldaketak .htaccess fitxategira gorde

en: Save changes to Robots.txt
eu: Aldaketak Robots.txt-era gorde

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
eu: Zure ezarpenak gorde XML Web mapak aktibatzeko.

en: Search
eu: Bilaketa

en: Search Console
eu: BIlaketa Kontsola

en: Search for "%s"
eu: "%s"-(e)n bilaketa

en: Search pages
eu: Bilaketa orrialdeak

en: Security
eu: Segurtasuna

en: See the help tab for more info.
eu: Laguntxa fitxa ikusi informazio gehiagorako.

en: Server Error
eu: Zerbitzari Errorea

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings Updated.
eu: Ezarpenak Eguneratuta.

en: Settings could not be imported:
eu: Ezarpenak ezin izan dira inportatu:

en: Settings successfully imported.
eu: Ezarpenak arrakastaz inportatu dira.

en: Show date in snippet preview?
eu: Aurrebista zati baten data erakutsi?

en: Site Admins (default)
eu: Guneko administratzaileak (defektuz)

en: Site ID
eu: Gunearen IDa

en: Site-wide default: %s
eu: Gune-osoko lehetsina: %s

en: Sitewide meta settings
eu: Gune osoko meta ezarpenak

en: Sitewide settings
eu: Gune oso ezarpenak

en: Snippet Preview
eu: Aurrebistaren zatia

en: Social
eu: Soziala

en: Social settings
eu: Ezarpen sozialak

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
eu: Fitxategi batzuk ezin izan dira kendu. Mesedez kendu ezazuz FTP bidez.

en: Special Pages
eu: Orrialde Bereziak

en: Start Tour
eu: Itzulia hasi

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Subscribe to our Newsletter
eu: Gure Buletinera harpidetu

en: Successfully removed admin %s
eu: Arrakastaz kendu da %s administratzailea

en: Summary
eu: Laburpena

en: Summary with large image
eu: Laburpena irudi handiarekin

en: Super Admins only
eu: Super Administratzaileak bakarrik

en: Tab: Security
eu: Fitxa: Segurtasuna

en: Tab: Webmaster Tools
eu: Fitxa: Webmaster Tools

en: Tab: Your Info / Company Info
eu: Fitxa: Zure Informazioa / Konpainiaren Informazioa

en: Take note:
eu: Oharra hartu:

en: Taxonomies
eu: Taxonomiak

en: Team Yoast
eu: Yoast taldea

en: Templates and settings
eu: Txantiloiak eta ezarpenak

en: Thank you for updating %1$s!
eu: Eskerrik asko %1$s eguneratzeagatik!

en: The URL that this page should redirect to.
eu: Orrialde honek berbideratu beharko lukeen URLa.

en: The default card type to use
eu: Era lehenetsiz erabiliko den txartel mota

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
eu: Inportatutako pluginaren datu zaharra arrakastaz ezabatu da.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
eu: All-In-One-SEO plugina detektatu da. Nahi al duzu %sbere ezarpenak inportatu%s?

en: The post %s appeared first on %s.
eu: %s bidalketa lehenengo %s-(e)n agertu zen.

en: The recommended image size for %1$s is %2$spx.
eu: %1$s-(e)rako gomendatutako irudi tamaina %2$spx da.

en: The site's name
eu: Gunearen izena

en: Theme License
eu: Itxura Lizentzia

en: There are %d words contained in the body copy. This is far too low and should be increased.
eu: %d hitz daude gorputz kopian. Oso baxua da eta handiagotu beharko litzateke.

en: There were no profiles found
eu: Hor ez da profilik aurkitu

en: This Facebook user has already been added as an admin.
eu: Facebook-eko erabiltzaile hau jada administratzaile bezala gehitua izan da.

en: This export includes taxonomy metadata
eu: Export honetan taxonomia metadatuak sartuta daude

en: This warning is generated by %1$s.
eu: Abisu hau %1$s-(e)k sortua da.

en: Title
eu: Izenburua

en: Title &amp; Metas settings
eu: Izenburu eta Etiketa Meta ezarpenak

en: Title Separator
eu: Izenburu Banatzailea

en: Title optimization
eu: Izenbururen optimizazioa

en: Title template
eu: Izenburu txantiloia

en: Title to use for Author page
eu: Egile orrialderako erabiliko den izenburua

en: Titles &amp; Metas
eu: Izenburu eta Etiketa Metak

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
eu: Orrialde honetako analisia eguneratzeko, gorde zirriborro bezala edo eguneratu eta ondoren konprobatu fitxa hau berriz

en: Toggle license status
eu: Lizentziaren egoera aldizkatu

en: Tools
eu: Tresnak

en: Translation of %s
eu: %s-(r)en itzulpena

en: Twitter Username
eu: Twitter Erabiltzaile-izena

en: Twitter username (without @)
eu: Twitter-eko erabiltzaile izena (@ gabe)

en: URL points to a non-existent page.
eu: URLak existitzen ez den orrialde batera apuntatzen du.

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
eu: Deskonprimatzen huts egin du - settings.ini fitxategia ez da aurkitu.

en: Unzipping failed with error "%s".
eu: Deskonprimatzen huts egin du errore honekin "%s".

en: Updated Robots.txt
eu: Robots.txt eguneratuta

en: Upgrade to %1$s &raquo;
eu: %1$s-(e)ra bertsio-berritu &raquo;

en: Upload Image
eu: Irudia Igo

en: Upload failed.
eu: Igoerak huts egin du.

en: Use %s default (Currently: %s)
eu: Erabili %s era lehenetsiz (Orain: %s)

en: Use Image
eu: Irudia erabili

en: Use meta keywords tag?
eu: Hitz-giltz etiketa meta erabili?

en: User sitemap
eu: Erabiltzailearen web mapa

en: View
eu: Ikusi

en: View &#8220;%s&#8221;
eu: Bista &#8220;%s&#8221;

en: View Changes
eu: Bista Aldaketak

en: WP Page Title
eu: WP Orrialdearen Izenburua

en: Warning!
eu: Kontuz!

en: Warning:
eu: Abisua:

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template.
eu: Abisua: %s aldagaia ezin izan da txantiloi honetan erabili.

en: Webmaster Tools
eu: Webmaster Tresnak

en: Website name
eu: Webgunearen izena

en: What are XML sitemaps?
eu: Zer dira XML web mapak?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
eu: Zer egiten du pluginak XML Web mapekin?

en: What’s new in %s
eu: Ze berri %s bertsioan

en: Who should have access to the %1$s settings
eu: Nork izan beharko lukeen atzipena %1$s ezarpenetara

en: XML Sitemaps
eu: XML Web mapak

en: Yoast Breadcrumbs options could not be found
eu: Yoast Ogi-bideen aukerak ezin izan dira aurkitu

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
eu: Yoast Ogi-bideen aukerak arrakastaz inportatu dira.

en: You are not allowed to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orrialde honetara atzitzeko.

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
eu: Hemen aurkitu dezakezu zure XML web mapa: %sXML Sitemap%s

en: You can't edit %s that aren't yours.
eu: Ezin dezakezu editatu %s ez dira zureak.

en: You can't edit %s.
eu: Ezin duzu %s editatu.

en: You cannot create a robots.txt file.
eu: Ezin da robots.txt fitxategia sortu.

en: You cannot edit the .htaccess file.
eu: Ezin duzu .htaccess fitxategia editatu.

en: You cannot edit the robots.txt file.
eu: Ezin duzu robots.txt fitxategia editatu.

en: You have an unlimited license.
eu: Mugagabeko lizentzia duzu.

en: You have used %d/%d activations.
eu: %d/%d aktibazio erabili dituzu.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
eu: Baimendua ez den HTML erabili duzu zure balioan.

en: You searched for
eu: Hau bilatu duzu

en: You searched for %s
eu: Honen bilaketa egin duzu %s

en: You&#8217;ve just installed %1$s! Click &#8220;Start Tour&#8221; to view a quick introduction of this plugin&#8217;s core functionality.
eu: %1$s instalatu berri duzu! Klikatu &#8220;Itzulia hasi&#8221; plugin honen muineko funtzionalitateen sarrera azkar bat ikusteko.

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
eu: Aktibazio mugara heldu zara. <a href="%s">Zure lizentzia bertsio-berriztu</a> behar duzu gune honeta erabili ahal izateko.

en: YouTube URL
eu: YouTube URLa

en: Your %s license has been activated.
eu: Zure %s lizentzua aktibatua izan da.

en: Your %s license has been deactivated.
eu: Zure %s lizentzia desaktibatua izan da.

en: Your %s license will expire on %s.
eu: Zure %s lizentzia %s-(e)an iraungi egingo da.

en: Your Info
eu: Zure Informazioa

en: Your focus keyword was found in:
eu: Zure giltz-gako fokua hemen aurkitua izan da:

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
eu: Zure lizentzia iraungi da. <a href="%s">Zure lizentzia luzatu</a> berriro erabili ahal izateko.

en: Your name
eu: Zure izena

en: archived
eu: artxibatuta

en: difficult
eu: zailtasun

en: easy
eu: erraza

en: fairly difficult
eu: nahiko zaila

en: fairly easy
eu: nahiko erraza

en: index
eu: indize

en: mature
eu: heldua

en: or
eu: edo

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Dena <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Dena <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Zakarrontzia <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Zakarrontzia <span class="count">(%s)</span>

en: public
eu: publiko

en: very difficult
eu: oso zaila

en: very easy
eu: oso erreza
